نشانه های سرطان سینوس بینی را بشناسید!
نوشته شده توسط طب پرس در ساعت 12:54

 

ناحیه سینوس بینی ممکن است دچار غده یا تومورهای بدخیم و خوش خیم با رشد آهسته و یا سریع گردند . تومور های خوش خیم به بافت های اطراف آسیب نزده ولی تومور های بدخیم به بافت نرم استخوان بینی ،صدمه زده و باعث ایجاد سرطان می گردد.

سینوس خوش خیم به خاطر وجود کیسه اطراف خود ،درمانی راحت تر از تومور بدخیم را دارا میباشد.

نشانه های سرطان سینوس بینی عبارت است از:

گرفتگی یک طرفه بینی،ترشح و خون ریزی یک طرفه و درد صورت وبیرون زدگی چشم که وجود این علایم، بیش از ۲ یا ۳ هفته خطرناک است.

این سرطان در کودکان نیز مشاهده می شود. شناسایی ضایعات بدخیم در سینوس‌های پارانازال دشوار است، زیرا این منطقه، قابل مشاهده و لمس نیست.علایم سرطان بینی کاملا شبیه سرماخودگی های حاد می باشد و تشخیص آن ،دشوار است.

شایعترین علائم این سرطان ،انسداد بینی، ترشح و درد است .

این تومور به اعصاب جمجمه و استخوان های صورت آسیب رسانده و به تدریج پیشرفت می کنند.در بیماران مبتلا،همیشه علائم یکطرفه مهم است، مثل ترشحات خونابه ای یکطرفه .

توده های سرطانی بینی، ممکن است زیر پولیپ های بینی پنهان شده و با پولیپ های ساده اشتباه گرفته شود.

برای تشخیص این سرطان، باید از سر و گردن و اعصاب جمجمه‌ای ازمایش و معاینه کامل انجام شود .

تشخیص فیزیکی نئوپلاسم یا سرطان سینوس های بینی ،کاری اشتباه وسی تی اسکن و اندوسکوپی بینی و نمونه برداری از تومورهم برای تشخیص ،ازاهمیت بسیاری برخوردار هست. بهترین درمان برای این بیماری جراحی می باشد. جراحی‌های تومورهای سینوس ،به دودسته جراحی‌های کلاسیک -جراحی باز- و جراحی های اندوسکوپیک تقسیم می شود.امروزه جراحی این تومور ها را بدون برش بینی انجام میشود.

برای مشاهده این مقاله به صورت کامل به سایت طب پرس مراجعه نمائید

منبع : www.tebpress.com:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->